Co zapamiętam z tegorocznej Agilii?

2 549

W tym roku miałem przyjemność opowiedzieć o kulturze organizacyjnej firmy Future Processing podczas konferencji Agilia 2015 w Brnie. Poniżej slajdy z mojej prezentacji.

Konferencja była także okazją do poznania nowych osób oraz wysłuchania co najmniej kilku ciekawych prelekcji. Szczegółową relację można znaleźć na stronie agile247.pl.

Ze swojej strony natomiast chciałbym dziś opowiedzieć o tym, co mi najbardziej zapadło w pamięć, czyli wystąpienie Jánosa Kocsány (How to attract talent? Graphisoft Park – Vision behind the unique working place)

János Kocsány w roku 1996 dołączył do firmy Graphisoft R&D (twórcy aplikacji ArchiCAD) i jego zadaniem było stworzenie Graphisoft Parku, czyli miejsca pracy, które będzie przyciągać największe talenty i sprzyjało pracy twórczej. Od roku 2006 Graphisoft Park SE stał się niezależną, notowaną na giełdzie, firmą zarządzającą nieruchomościami, a János został jej CEO. W swojej prezentacji pokazał, jak krok po kroku realizował swoją koncepcję unikalnego miejsca pracy i w zasadzie z niczego w 20 lat stworzył imponujący park technologiczny.

Our vision was to create a park with comfortable buildings ideal to work in and even more so in an intellectual environment (János Kocsány)

Model biznesowy tego przedsięwzięcia opiera się na wynajmowaniu poszczególnych budynków firmom, które nastawione są na unikalne miejsca pracy dla swoich pracowników (obecnie klientami są między innymi: Microsoft, SAP). Warta odnotowania jest także sama lokalizacja parku, gdyż jest to stosunkowo bliskie centrum Budapesztu i pokazuje to, że nawet w centrach dużych miast można stworzyć wyjątkowe miejsce pracy, odbiegające od dość powszechnego modelu „korpo”.

graphisoft_park

Zachęcam do pobrania broszury informacyjnej i zapoznania się z tym, co osiągnął Graphisoft Park przez te 20 lat.

Komentarze
This site is using the Seo Wizard plugin created by http://seo.uk.net/